Informatika 1.A 2022/2023 Skupina 2

pá 11:45 – 13:20, učebna 117

kurz v Google Classroom

Témata

První pololetí:

 • reprezentace dat
  • celá čísla s a bez znaménka, racionální čísla
  • text
  • CSV
  • obrázky
  • zvuk
 • jednotky velikosti dat
 • databáze
 • principy fungování počítačů

Pravidla hry

Bodování

Na každé vyučovací hodině dostanete zadaný úkol, na kterém budete pracovat v hodině, co nestihnete, doděláte doma. Za správné splnění úkolu dle zadání dostanete obvykle 10 bodů, můžete ale dostat bonusové body za řešení nad rámec úkolu. Může to být bonusová úloha popsaná přímo v zadání úkolu, ale fantasii se meze nekladou, pokud například řešení nějak rozšíříte nebo vyřešíte pomocí nově nabytých znalostí nějaký zcela nesouvisející problém, rád se o tom dozvím a přihodím nějaký ten bod.

Pozdní odevzdání

Za pozdní odevzdání si vyhrazuji odečítat až 3 body (nikdy pod nulu), ale pokud se mi včas ozvete, že nestíháte, a brzy poté dodáte i úkol samotný, snížím počet odečtených bodů, a to i na nulu. Ale pozor, pozdě dodané úkoly nemusím stihnout včas opravit.

Podmínky klasifikace

Abych vás klasifikoval, musíte získat z úkolů zadaných v každém kalendářním měsíci alespoň 8 bodů.

Výpočet známky

Podle maximálního počtu bodů a procent ve školním řádu se ze získaných bodů vypočítá známka. Do tohoto “maxima” se ale nepočítají bonusové body, můžete proto dostat bodů více a mít tak “více než 100 %”.

Známka za první pololetí

známka procentní rozsah bodový rozsah
1 ≥85% ≥100
2 84-69% 99-81
3 68-52% 80-61
4 51-33% 60-39
5 ≤32% ≤38

Odevzdávání

Prosím, odevzdávejte úkoly pouze na Classroom, a to odevzdáním všech souborů k příslušnému zadání. Také prosím, pokud možno, využívejte soukromých komentářů, pokud očekáváte moji rychlou odpověď – tedy pokud máte nějaký dotaz, nevíte si rady nebo si nejste něčím jisti. Naopak samotné řešení úkolu, odpovědi na otázky a zdůvodnění vkládejte prosím v libovolném formátu jako přílohy v sekci Vaše práce.

Tato odevzdávací pravidla, nebo spíše prosby, nemusíte dodržovat, ale velmi mi tím ulehčíte práci a urychlíte mé odpovědi vašim kolegům. Samozřejmě mi však záleží hlavně na tom, abyste si z úkolů něco vzali a pokud by vám tato forma odevzdání dočasně či trvale nevyhovovala, stačí, když se ke mně odpovědi nějak dostanou.

To nejdůležitější na konec

Jak jsem zmínil, je hlavní, abyste si z hodin a úkolů něco odnesli. Pokud vám něco není jasné, nejspíš to znamená, že jsem to špatně vysvětlil, proto, ptejte se, ptejte se, ptejte se – toto platí během hodin, ale i mimo ně, nebojte se mě kontaktovat na mailu, Classroomu nebo jakkoliv jinak dovedete (klidně můžete zkusit křičet z okna, ale negarantuji, že vás uslyším). To samé platí i když si nevíte rady s úkolem.

Úkoly lze odevzdávat vícekrát – pokaždé, když vám úkol vrátím, ohodnotím ho a pokud nebude podle mých představ, pokusím se vás posunout správným směrem. Využijte toho – pokud si s něčím nejste jisti, klidně úkol odevzdejte, vždycky budete mít další pokus.